Minimalistický styl bydlení v tiny house – 6 tipů

  1. Domov
  2. Blog
  3. Minimalistický styl bydlení v tiny house – 6 tipů

Minimalismus v životě se v posledních letech stává stále populárnější volbou. Když žijete jako minimalista, snažíte se používat jen věci, které opravdu potřebujete. Jedná se o to žít jednoduše a mít věci nezbytné pro život a takové, které pro vás mají hodnotu. Kromě lepší organizace prostoru a vlastně i celého života má minimalistický styl bydlení řadu dalších výhod. Nejenže jeho praktikováním můžete ušetřit peníze, ale také čas na úklid.

Přinášíme vám 6 tipů, jak zavést minimalismus do svého mobilního domečku.

1. Vyhoďte věci, které nepotřebujete

Jednou z nejdůležitějších pilířů minimalismu v životě je zbavit se věcí, které nepotřebujete . Prvním krokem je tedy jasné pojmenovat a určit, co pro vás má smysl a co ne. Buďte přísní. Věci, které se do vašeho seznamu priorit nedostanou, vyhoďte nebo darujte.

Začněte šatníkem. Pokračujte technologiemi, dekoracemi, věcmi pro trávení volného času. Ve výsledku by vám mělo zůstat jen to, co k životu opravdu potřebujete, resp. co pro vás má hodnotu.

2. Vše na svém místě

Když se při určování priorit dostanete do rytmu, dejte zároveň každé položce místo. Vše musí mít designovaný prostor . Popusťte uzdu fantazii. S úložnými prostory a organizéry si umíte vyhrát. 

Pokud nemáte místo pro některé z vašich předmětů, možná je čas zvážit, zda jsou to položky, které skutečně potřebujete. Při minimalistickém stylu bydlení je důležité, aby vše mělo své opodstatnění , ale také místo. Jen tak zabráníte tomu, aby ve vašem tiny house vznikl neorgenizovaný chaos.

3. Pouze smysluplné dekorace

Pokud jde o domácí výzdobu, je až příliš snadné ozdobit svůj tiny house různými krásnými předměty. Možná jste je koupili ve výprodeji nebo jste je viděli ve výkladu obchodu. Pokud se, ale chcete zavázat k minimalismu v životě, je nejlepší omezit své dekorace výhradně na ty, které pro vás mají zvláštní hodnotu nebo význam

Častým problémem totiž je, že lidé mají v průběhu let tendenci sbírat dekorace a doplňky, které pro ně nemají žádnou hodnotu. Výsledkem je nadbytek věcí v domácnosti, což může být u mobilních domků problémem.

4. Využijte nábytek na míru

Dokonalé využití dostupného prostoru je klíčem k pohodlí a funkčnosti v tiny house .   Bohužel, v případě nového nábytku zakoupeného například ve známých prodejnách může jít o skutečnou výzvu.

Klíčem je využívat nábytek vyrobený na míru . Rozhodujete-li o jeho rozměrech, tvaru a všech ostatních parametrech, máte možnost perfektně jej sladit ke zbytku domácnosti. V tiny house se perfektně vyjímá například dřevěný nábytek na míru.

5. Pozor na příliv nových věcí 

Odstranění nepořádku z vašeho domova je důležité. Ale nikdy nedosáhnete trvalé změny, pokud budete stále kupovat další a další věci . Zatáhněte ruční brzdu, dokud je čas.

Začněte praktikovat promyšlenější nákupy . Jen tak zpomalíte příliv věcí přicházejícího do vašeho tiny house. Kupujte opět jen to, co ve vašem tiny house či každodenním životě najde opodstatnění. Žádné bezduché dekorace a věci, které „možná“ využijete.

6. Vsaďte na kvalitu

Klíčem k minimalistickému stylu bydlení je i kvalita . Nábytek, kuchyňské nádobí, oblečení, dekorace a doplňky jsou několika příklady, kde byste se měli dívat spíše na kvalitu, než na kvantitu. 

Namísto kupování čtyř párů nových džínů si pořiďte jeden kvalitní a stylový, který vydrží déle . Namísto toho, abyste si nárazově koupili spoustu dekorací do vašeho tiny house, utraťte své peníze za pár předmětů, které skutečně ukáží váš styl! Volte raději dřevěný nábytek na míru, než levné „standardizované“ kusy.
Minimalismus v životě vám přinese nejen úsporu a lepší organizaci, ale také duševní pohodu. Obklopte se jen tím, co opravdu potřebujete. Tiny house je pro tak šťastný a kompaktní život jako stvořený.

Bude sa vám páčiť