Rodina v tiny house, dá se to?

  1. Domov
  2. Blog
  3. Rodina v tiny house, dá se to?

Při hledání kompaktnějších řešení pro bydlení pro rodinu může vyvstat otázka, zda je tiny house vhodnou volbou. Prozradíme, že ano. Prostorově a funkcionalitou dokáže tiny house bez problémů splnit potřeby dvou-tříčlenné rodiny. Navíc leasing na mobilní dům je dnes populární možností financování, čili ve stahování vám potenciálně nic nebrání.

Pojďme si však o možnosti rodinného života v tiny house říci víc.

Rodina v tiny house? Zvolte si větší model

Bydlení v tiny house lze přirovnat, alespoň co se týče velikosti využívané plochy, k bydlení v bytě. Jednotlivé modely mobilních domů na kolech mají jasně rozdělené pokoje. Víte, kde je koupelna, kde kuchyň, obývací pokoj, loftová ložnice. 

V závislosti na zvoleném modelu tiny house si umíte sami určit účel konkrétního pokoje . Není tedy problém udělat z jedné z nich dětskou.

Například Mo. 3 800 nabízí prostorné a komfortní řešení pro čtyřčlennou rodinu. Žádná tlačenice, ale maximální využití prostoru v esteticky přitažlivém designu.

Při výběru tiny house je tedy třeba myslet i na to, kolik lidí ho bude dlouhodobě obývat. Nejste však limitováni pouze jedním mobilním domem. Můžete si zakoupit dva modely, jeden větší (např. Mo. 1 560 ) a jeden menší (např. Mo. 5 400 ), přičemž kompaktnější bude určen pro ratolesti, které již mohou fungovat samostatně. V takovém případě je leasing na mobilní dům vhodným řešením, jelikož z pohledu banky jde o vozidlo.

Výhody rodinného života v tiny house

Přechod k bydlení v tiny house výrazně sníží vaše využívání energetických zdrojů. Účet v porovnání s bytem či klasickým rodinným domem je o poznání nižší.

Průměrný rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu spotřebuje přibližně trojnásobek množství energie ve srovnání s tiny house. Náklady na vytápění a chlazení jsou zhruba o 50% vyšší. 

Ekonomičtější a ekologičtější volba je tedy jasná.

Bydlet v malém mobilním domě znamená mít méně věcí a tedy i méně úklidu. V domácnosti máte jen to, co opravdu potřebujete. Všechno ostatní musí pryč. Prostor je tak čistší, vizuálně atraktivnější a snadný na údržbu.

Myšlenkou kompaktního bydlení není vyhodit všechny své hmotné statky. Jde o to, zredukovat svůj majetek na věci, na kterých opravdu záleží. Nechte si dekorace či nábytek, ke kterým máte citový vztah. Možná budete sami překvapeni, kolik nepotřebných věcí máte v domácnosti.

Ať už se rozhodnete vybudovat si mobilní dům svépomocí, nebo sáhnete po ověřeném řešení v podobě tiny house, odpověď na otázku z úvodu je jasná. Ano, rodina umí bez problémů šťastně fungovat iv menším prostoru. Je to dokonce ekonomičtější, ekologičtější a přirozenější. Chcete poradit při výběru? Neváhejte nás kontaktovat.

Bude sa vám páčiť