Home-office kancelář v tiny house – jak na to?

  1. Domov
  2. Blog
  3. Home-office kancelář v tiny house – jak na to?

Pandemie koronaviru urychlila přesun velké části mezilidské komunikace z osobního prostoru do digitálního. Kdo mohl pracoval na tvz. home-office a tento trend se udržel i po uklidnění situace. Jak je na tom v tomto ohledu tiny house? Je vhodný pro práci formou home-office?

Kancelář v tiny house? Bez problémů 

Práce na dálku z tiny house není bez výzev. Plánování a organizace jsou základem . Klíčové je však mít realistická očekávání , hlavně co se týče kancelářského nábytku.

Co to znamená?

Třeba to, že do tiny house se vám zřejmě nepodaří komfortně umístit velký kancelářský stůl s kontejnerem. To ovšem neznamená, že budete pracovat ve stísněných podmínkách. Stačí kousek plánování a všechno jde jako po másle.

Zásadní je rozlišovat místa k odpočinku od místa k práci. Pokud si v tiny house zřídíte svou vlastní kancelář, ideální je, pokud ji od zbytku domova nějakým způsobem oddělíte . Barevně, nábytkem, závěsem, rostlinou. Předejdete tak rušení a pomáháte zachovávat rovnováhu mezi prací a osobním životem.

Kancelářský nábytek? Stačí stůl, židle a pořádek

Pravdou je, že v tiny house je prostor omezen. Zřídka uvidíte specializovanou malou domácí kancelář v samostatné místnosti. Často to bude právě jen stůl a poličky na zdi. A úplně to na home-office stačí.

Budete potřebovat stůl, který je dostatečně velký pro váš počítač a případně obrazovku. Zároveň musí poskytovat dostatek prostoru pro další potřebné předměty – papíry, menší tiskárnu, diář, telefon a podobně.

Nezapomeňme ani na sezení.

Kancelářské křeslo se často jeví jako zbytečná investice, ale pokud pracujete několik hodin denně , musíte se cítit pohodlně . Pořiďte si nejlepší ergonomickou židli, jakou najdete, s dostatečnou bederní opěrkou. Do pohodlného křesla se vyplatí investovat, to bez debaty.

Jelikož chcete maximalizovat svou produktivitu (a pokud možno minimalizovat pracovní dobu), musíte mít svou malou domácí kancelář vždy uklizenou a organizovanou , bez ohledu na její velikost. Nepoužívejte pracovní stůl k jídlu, případně sledování filmů na laptopu.

Home-office v tiny house je svoboda

Flexibilita tiny house vám umožňuje pracovat odkudkoli na světě. Navíc, malý dům znamená méně účtů, méně stresu . Méně utrácíte, vše je přehlednější a organizovanější.

Chcete-li ze své malé domácí kanceláře vytěžit maximum, držte se minimalistického stylu designu. Zbytečný nepořádek s sebou přináší pouze rozptýlení, stres a diskomfort. Minimalismus je svoboda. Máte méně materiálních statků, méně úklidu, méně starostí.
Práce z domova v malé kanceláři přináší několik výzev, ale je také osvobozující . Mnoho lidí sní o tom, že budou moci pracovat, kdy chtějí a kde chtějí. Tiny house je perfektním prostředkem, jak toho dosáhnout.

Bude sa vám páčiť