Tiny house je malý mobilní dům, který si zamilujete

  1. Domov
  2. Blog
  3. Tiny house je malý mobilní dům, který si zamilujete

Slyšeli jste už o tiny house? Toto kompaktní řešení je plnohodnotnou alternativou ke klasickým rodinným domům, navíc s mnoha výhodami. Život v tiny house je synonymem svobody, flexibility a spokojenosti. Tento malý mobilní dům jede v linii minimalismu a maximálního využití prostoru. Pojďme si o něm říci víc.

Co je tiny house?

Pod označením tiny house se skrývá malý mobilní dům . Jedná se o životní volbu, která v sobě kloubí svobodu s komfortem plnohodnotně vybavené domácnosti. Tiny house má vše, co potřebujete ke každodennímu fungování. Kuchyni, koupelnu, prostor k odpočinku i práci. To vše v malém, kompaktním provedení.

Standardní tiny house má plochu do 50 m2, je plně nebo částečně soběstačný, v případě potřeby mobilní (jedná se o řádně registrované vozidlo s SPZ) a funguje jako celoročně obyvatelná domácnost. 

Existuje dokonce i hnutí tiny house . Jeho filozofií je vést šťastný život pouze s takovými hmotnými statky, které opravdu potřebujeme. Vrátit se k podstatě a neobklopovat se zbytečnými věcmi, které pro nás nemají hodnotu. Zároveň je žití v tiny house o maximálním využití prostoru, aniž by člověk cítil diskomfort.

Jaká je cena tiny house?

Cena tiny house se liší v závislosti na tom, jaký model si vyberete. Jednotlivé typy se liší velikostí, rozvržením místností a funkčností, kterou nabízejí. V našem portfoliu naleznete tiny houses od 42,360 eur s DPH. 

Samozřejmě, finální cena tiny house od Mooblehouse závisí na vašich požadavcích. Pevně ​​věříme, že dokážeme splnit vaše představy o šťastném životě v malém a společně najdeme řešení šité na míru vašim potřebám.

Výhody tiny house

Když se stěhujete, můžete si vzít svůj domov s sebou. Takto bychom mohli definovat asi největší výhodu tiny house – mobilitu.

Pokud změníte zaměstnání, nebo vás omrzí dívat se každý den na totéž okolí, připojíte svůj dům k vozidlu a přestěhujete se . Opravdu je to tak jednoduché. Tato svoboda je přitažlivá pro mnohé lidi a často je tím hlavním důvodem, proč si lidé kupují tiny house. Někteří lidé chtějí vidět svět, cestovat co nejvíce, ale stále přitom mít místo, které by mohli nazývat domovem. Tiny house je odpovědí.

Tento malý mobilní dům představuje život pouze s tím, co potřebujete a chcete . Tiny house je nejen forma, ale také filozofie. Fungovat s menším počtem materiálních statků, vést snadný život se zaměřením na to, co je opravdu důležité. Být v bližším kontaktu s přírodou. Utužovat vztahy s blízkými. Ve zkratce – žít šťastný život a mít pořádek v prioritách.

V neposlední řadě je tiny house také zeleným, ekologickým řešením. Stále více lidí si začíná uvědomovat, že s planetou nemůžeme nadále zacházet tak, jak to děláme. Enormně negativní vliv, který má naše společnost, zaměřená na nekonečný růst na životní prostředí, je nepopiratelný.  

Lidé chtějí změnu, chtějí zdravé životní prostředí a čistý vzduch pro sebe a své milované. Tím, že v timy house žijí co nejudržitelněji a snižují svoji uhlíkovou stopu, jdou ostatním pozitivním příkladem. Tento malý mobilní dům je v dispozici také v úplném off-grid řešení, které má minimální uhlíkovou stopu a je plně soběstačné.

Život v malém domě je ekologický a udržitelný, aniž byste přišli o svůj komfort. Platí, že bydlením v tiny house vyprodukujete méně odpadu a spotřebujete méně energie a vody než v běžném domě, o tom není pochyb. 

Máte-li o tiny houses jakékoli dotazy, nebo si ho chcete vyzkoušet, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám všechny zodpovíme a srdečně vás zveme i do našeho showroomu v prostředí malebného Liptova.

Bude sa vám páčiť