Využijte úložný prostor v tiny house na maximum

  1. Domov
  2. Blog
  3. Využijte úložný prostor v tiny house na maximum

Tiny house je, nuže, tiny. Prostor v něm je ve srovnání s klasickým rodinným domem či bytem menší a je tedy na místě využít jej na maximum. Nemusíte se vzdát všech svých pozemských statků, zůstaňte bez obav. Nechte si jen to, co opravdu potřebujete, popřípadě to má pro vás vysokou sentimentální hodnotu. A vyžijte úložný prostor co nejefektivněji.

Dnes vám poradíme, jak na to.

  1. Zbavte se nepotřebných věcí

V konzumním světě se může zdát normálně kupovat věci jako na běžícím pásu . Věděli jste však, že více než 80% toho, co si pořídíme, po 6 měsících už nikdy nepoužijeme? 

Běžnou snahou lidí při stěhování se do menší domácnosti je pokus lépe uspořádat věci , které mají. To je ovšem chybou. Nejprve potřebujete snížit počet položek. Teprve potom uspořádejte to, co zbylo.

Ano, některé věci musí při stěhování se do tiny house padnout za oběť. Zamyslete se však nad tím, jestli je skutečně potřebujete. 

  1. Úložný prostor pod postelí je vaším přítelem

Úložný prostor pod postelí je v tiny house k nezaplacení. Klíčem k úspěchu je udržovat jej uklizený a čistý . To znamená bez prachu a špíny, nedržet v něm žádné zbytečnosti a určitě žádné špinavé oblečení z posilovny. Nejlepší strategií je uložit věci pod postel do samostatných kontejnerů. Nejenže je tak prostor přehlednější , ale umíte takhle vyžít opravdu každý centimetr čtvereční plochy.

  1. Používejte pořadače a stojany

Šikovné pořadače na papíry , pomůcky či jiné drobné předměty nejsou pouze výsadou kanceláří. Takzvaný stolní organizér je vybaven přihrádkami, do kterých můžete snadno uložit například pera, spinky, nůžky, ale například také klíče či jiné potřebné drobné předměty.

  1. Úložný prostor v koupelně na maximum

Koupelna v tiny house je menší, než na jakou jste možná zvyklí z domů či bytů. Je proto nezbytné využít prostor v ní co nejefektivněji . Nabízí se například místo pod umyvadlem nebo vertikálně na stěně. Obojí můžete využít k umístění šikovné skříňky . Umístit do ní můžete všechny ručníky a kosmetické či hygienické potřeby . Na škodu nejsou také háčky na zeď.

  1. Nejen pod postelí je místo

Úložný prostor pod postelí je super, ale stejným způsobem můžete využít i například sedačku . A nejen ji. Co takhle prostor pod schody? Nad vchodovými dveřmi?

Myslete vertikálně, nejen horizontálně . Prázdná stěna je nevyužitý prostor. Od podlahy až po strop si přímo ptá umístění poličky. Pokud si přitom dáte pozor na to, aby úložný prostor nezavazoval při pohybu nebo nepředstavoval bezpečnostní riziko, máte vyhráno.
Kreativitě se meze nekladou. Při minimalistické životní filozofii , která s bydlením v tiny house jde ruku v ruce, si musíte držet otevřenou mysl. Podívejte se na svůj prostor a naplno využijte jeho potenciál.

Bude sa vám páčiť