Minimalistický styl bydlení – jaký to je?

  1. Domov
  2. Blog
  3. Minimalistický styl bydlení – jaký to je?

S konceptem tiny house je spojena také filozofie minimalismu. Nejedná se jen o samotnou menší obytnou plochu, ale také o celkový způsob bydlení a žití. Ruku v ruce s minimalismem jdou praktičnost, udržitelnost a ekologičnost. Pojďme si o tomto způsobu bydlení říci víc.

Minimalismus v životě 

Když žijete jako minimalista, používáte pouze věci, které opravdu potřebujete. Koncept tiny house je s tímto přístupem mimořádně kompatibilní . Žijete v něm jednoduše a máte jen to, co potřebujete pro svůj každodenní život a štěstí. Nepodstatné musí jít pryč.

Když praktikujete minimalistické myšlení a bydlení, žijete soustředěnější život . Mnozí máme příliš mnoho věcí, utrácíme peníze na zbytečné nákupy, obklopujeme se materiálními statky a neúmyslně si tak přidáváme starosti a stres. Minimalismus v životě řeší přesně toto. Jeho praktikováním ušetříte peníze, ale také čas na úklid a organizování a zbavíte se mnoha starostí.

Vůbec to přitom neznamená, že si musíte upírat luxus či požitky. Právě naopak, eliminací nepodstatného si jich užijete o to víc.

Minimalistický styl bydlení v tiny house

Minimalistický styl bydlení můžeme definovat jako takový, ve kterém z mála vytěžíte maximum. Vztahuje se to především na prostor a zařízení domácnosti . Právě proto je tiny house s minimalismem kompatibilní. Nabízí menší obytný prostor, který je třeba využívat efektivně. Máte doma jen to, co opravdu potřebujete.

Minimalistický styl bydlení má několik výhod . Méně nepořádku znamená méně času stráveného úklidem. Více času tak můžete věnovat rodině a přátelům. Minimalismus vám umožňuje soustředit se na priority , na to, na čem skutečně záleží.  

Udržováním prostředí bez nepořádku zvyšujete své soustředění a produktivitu . Snižujete stres a zlepšujete svoji náladu.

Velkým pozitivním faktorem při minimalistickém stylu bydlení je také finanční úspora . Jelikož kupujete a používáte pouze to, co opravdu potřebujete, šetříte peníze. Zde se opět ukazují průniky s bydlením v tiny house . Ten je totiž nesrovnatelně levnější než klasické rodinné domy.

Pamatujte na to, že neexistují žádná oficiální pravidla pro minimalismus, žádná brožura či manuál. Neexistují pevně daná kritéria, která určují, zda praktikujete minimalismus správně nebo ne. Tento styl bydlení může pro každého vypadat jinak . I v tom se skrývá jeho krása.

Tiny house a minimalismus v životě jsou úzce propojeny. Pokud jste se tedy rozhodli zbavit se nepotřebného a obklopit se pouze nezbytným a tím, co vám přináší štěstí, jste na správné adrese.

Bude sa vám páčiť