6 věcí, nad kterými se zamyslet před koupí tiny house

  1. Domov
  2. Blog
  3. 6 věcí, nad kterými se zamyslet před koupí tiny house

Tiny house je celoroční mobilní dům na kolech. Poskytuje praktický obytný prostor, ve kterém najdou své místo jen věci potřebné pro vás život a štěstí. Přechod z jiných forem bydlení, například bytu či domu, může být na první pohled náročný. Pokud se však patřičně připravíte, svého rozhodnutí neprohloupíte. 

1. Stanovte si prostorové požadavky

Je rozdíl, jestli v tiny house bude žít pár, jednotlivec, nebo rodinka s miminkem. Všechna tato řešení jsou možná, avšak je nutné se na ně předem připravit. Především co se týče požadavků na velikost tiny house . Nezapomeňte tuto informaci komunikovat ještě před koupí.

Důležité také je, zda budete tiny house používat pouze pro každodenní život, nebo i pro práci . Tomu také musíte přizpůsobit své prostorové požadavky. Klíčovým aspektem tohoto druhu bydlení je udržitelnost . Musíte si tedy tiny house „nastavit“ tak, abyste v něm dokázali fungovat dlouhodobě i do budoucna.

2. Základní funkce

Tiny house nabízí vše, co k životu potřebujete . Kuchyni, koupelnu, ložnici i obývací pokoj. Dispozice a velikosti těchto místností si však můžete (a měli byste) přizpůsobit.

Rádi a často vaříte? Navrhněte si větší kuchyni . Pracujete z domova? Určitě budete potřebovat vhodný stůl . Je pro vás důležitý komfort? Určitě se najde místo také pro pohodlné křeslo. 

Myslete na své potřeby již předem a jasně je přetlumočte. My uděláme vše pro to, abychom vám vyšli vstříc.

Nezapomínejte při tom na to, že tiny house musí vyhovovat v první řadě vám . Plánujte tedy tak, abyste byli šťastní vy.

3. Terasa u domu? Bez problémů

Pokud rádi trávíte čas v exteriéru, na zahrádce či terase, máme pro vás dobrou zprávu. Tiny house není jen interiérovým řešením. Terasa u domu tedy může být součástí i vašeho minimalistického bydlení. Nic vám tedy nebude bránit užívat si čerstvého vzduchu, případně grilovat s rodinou či blízkými.

Pamatujte na to, tiny house je celoroční mobilní dům , využívat jej tedy můžete nejen v teplých měsících. I v zimě či na podzim padne terasa vhod, zvláště když se chcete pokochat pohledem na přírodu.

4. Světlo je důležité

Dalším aspektem, na který byste před koupí tiny house měli myslet je světlo . Preferujete přírodní či umělé? Pokud vám více imponují přirozené paprsky slunce , vsaďte na model s většími okny. V noci však nezůstanete po tmě. Naše modely tiny house jsou vybaveny dostatečným množstvím umělého osvětlení , které je však mimořádně vkusné a nenápadně umístěné.

5. Luxus a udržitelnost spolu fungují

Možná jste nabyli přesvědčení, že při bydlení v tiny house si musíte upřít luxus. Není to ovšem pravda. Ano, tiny house poskytuje menší obytný a úložný prostor, do kterého se vejde především nevyhnutelné. Ale to neznamená, že musíte žít jako Sparťané. 

Dejte důraz na kvalitu, ne kvantitu . Vyberte si třeba designérské kusy nábytku a vybavení. Používejte to, co vám přináší štěstí , a zároveň to potřebujete ke každodennímu fungování. Tiny house je s luxusem plně kompatibilní.

6. Úložný prostor

V neposlední řadě byste neměli zapomínat na úložný prostor . Tiny house je kompaktní řešení. To ovšem neznamená, že v něm nebudete moci mít například více oblečení, knihy nebo jiné předměty. Musíte však myslet prakticky. Pokud takových předmětů máte opravdu hodně, je možné, že některé si v tiny house místo nenajdou.

I přesto je v tomto celoročním mobilním domě dostatek úložného prostoru . Stačí aplikovat filozofii minimalismu a nestane se, že byste něco neměli kam dát, nebo by vám vznikl nepořádek.

Bude sa vám páčiť