4 způsoby, jak můžete využít tiny house

  1. Domov
  2. Blog
  3. 4 způsoby, jak můžete využít tiny house

Chata na samotě, malý zahradní domek nebo dům na kolech. To jsou některé ze způsobů, jakými můžete využít tiny house. Toto kompaktní a udržitelné bydlení je také mimořádně flexibilní, jak si ukážeme v tomto textu. Popíšeme si hned 4 cesty, kterými lze vydat.

Malý rodinný domek

Začněme primárním způsobem.

Tiny house je v první řadě plnohodnotnou domácností. Komfortně a soběstačně v něm může bydlet jednotlivec, pár, dokonce i rodina s malými dětmi. Pokud si vyberete správný model , nemusíte se obávat nedostatku životního prostoru.

Tiny house má vybavení jako klasický rodinný dům. Ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelna a toaleta. Nic vám nebude chybět a nic si nemusíte odpírat. Při každodenním fungování používáte jen to, co opravdu potřebujete.

V porovnání s klasickými rodinnými domy má však tiny house nesrovnatelně nižší provozní náklady, ale také počáteční investici. Netřeba ani říkat, že ušetříte i na zařízení a dekoracích. V tomto typu bydlení se kloubí praktičnost s užitečností. 

Tiny house je zkrátka malý zahradní domek i pro náročné. 

Chata k pronájmu

Máte podnikavého ducha? Bez problémů, tiny house umí být také zdrojem výdělku. Potenciálním nájemcům umí totiž zprostředkovat plnohodnotný ubytovací komfort.

Navíc, pokud svůj tiny house umístíte v malebné či atraktivní lokalitě, máte vyhráno. Nezáleží při tom, jestli člověk hledá únik před realitou v podobě chaty na samotě, nebo startovací bod pro turistiku. Tiny house umí být jedním, druhým a ještě mnohem víc.

Tiny house jako chata k pronájmu? Proč ne.

Vlastní chata k rekreaci

Máte jinou nemovitost a tiny house chcete používat k rekreaci ? Perfektní řešení!

Taková romantická chata pro dva své opodstatnění najde vždy. Umístěte svůj tiny house na vlastním pozemku mimo město a máte perfektní únik od reality.

Nejlepší na tom je, že tiny house není standardní chatou, ale umí být i plnohodnotnou domácností . To znamená tekoucí voda, elektřina, komfort. Výdobytků civilizace se tedy ve své privátní chatě na samotě vzdávat nemusíte.

Dům na kolech

Mobilita tiny house je k nezaplacení . Tento malý rodinný domek jednoduše naložíte na přívěs a vydáte se na cestu.

Pokud vám nevyhovuje stacionární způsob života na jednom místě, tak tiny house je trefa do černého. Je totiž ztělesněním svobody a flexibility . Kde tiny house složíte, tam máte domov.

Ve srovnání s obytným karavanem poskytuje tento typ bydlení řadu výhod. Větší komfort, lepší hygienu a sanitu, zkrátka domácnost se vším, co můžete potřebovat. Avšak bez ztráty jakékoli mobility.


Zalíbil se vám jeden z návrhů? Případně máte jinou představu o využití tiny house, ale nejste si jisti, jestli je zrealizovatelná? Neváhejte nás kontaktovat . Rádi vám při výběru poradíme.

Bude sa vám páčiť